Monitoring IP

Możliwość zdalnego dozorowania obiektu lub imprezy z każdego miejsca na świecie. Materiał taki może być nagrywany i oglądany w późniejszym czasie.

Transmisje na żywo

Telewizja internetowa sprawdza się wszędzie tam, gdzie istnieje potrzeba szerokiego przekazu telewizyjnego na żywo, a nie można liczyć na tradycyjną telewizję.
Przykłady wykorzystania telewizji internetowej:

Relacja z jednodniowej imprezy kulturalnej, rozrywkowej, targowej itp.
Uczestnicy imprezy informują znajomych, że można ich oglądać na stronie organizatora. Po powrocie do domu siadają przed komputerem, aby zobaczyć powtórkę. Nagranie jest dostępne natychmiast po zakończeniu imprezy. Doskonała promocja imprezy i strony organizatora. Transmisja może być świetną reklamą i zachętą do odwiedzenia imprezy. W przypadku kilkudniowych targów daje m. in. możliwość udziału we wszystkich prelekcjach czy panelach dyskusyjnych.

Telewizja internetowa zapewnia transmisję na cały świat.
Międzynarodowe zawody niższej rangi, które nie są transmitowane w tradycyjnej telewizji, dzięki telewizji internetowej mogą być oglądane przez kibiców na całym świecie.

Telewizja internetowa w biznesie.
Premiera nowego produktu na żywo. Relacje z posiedzeń zarządu. Możliwość organizacji interaktywnych szkoleń z płatnym dostępem. Szkolenia firmowe bez konieczności wychodzenia z biura i wiele innych zastosowań.

Telewizja internetowa na uroczystościach okolicznościowych.
Ślub międzynarodowy w Polsce. Dzięki telewizji internetowej goście zagraniczni, którzy nie mogą przyjechać na uroczystość od teraz będą mogli w niej uczestniczyć na żywo. Nawet relacja ze zwykłej studniówki zapewni widownię w domach jej uczestników.

Telewizja internetowa w służbie polityki.
Kiedy nie można liczyć na tradycyjną telewizję, pozostaje zorganizować własną transmisję. Debaty polityczne, relacje z konferencji, zjazdów, posiedzeń. Doskonałe medium nie tylko w czasie kampanii wyborczej. To dużo tańsze rozwiązanie niż tradycyjna telewizja.